Cotton touch mössa

Cotton touch mössa

Sublimerad mössa med valfri högupplöst design. Kan fås ribbad (som på bilden) eller med slät yta utvändigt i polyester med skön bomullsliknande känsla. Invändigt foder i 100% ribbad/slät bomull för optimal komfort. Sublimeringstryck möjliggör en kreativ design i obegränsat antal färger där toningar och fototryck även går att göra samt tryck i egen PMS-färg. Mössan är tunn nog att fungerar väl under hjälm och kan fås i egen storlek. Över-/underproduktion kan ske med upp till 2%. Miljösmart EU-produktion.


Priser
Antal 50 100 200 300 500 1000 2000
Pris/st 114,00 108,00 106,00 105,00 104,00 103,00 102,00
Hos oss vågar du handla online
   Vi har alltid personlig kontakt med våra kunder. Allt för att ni ska känna er trygg i er beställning. Vi hjälper er om ni är osäkra på produkt eller märkning. Vi har över 15 års erfarenhet av profilprodukter.
   Vid tryckorder får ni alltid en skiss/korrektur för godkännande innan tryck så ni ser hur resultatet blir.

Beräkna pris

Antal  (Minsta antal 50 st)

Totalt pris
kr


Prisspecifikation
Fråga oss om produkten

st

   0451-711 266
   info@peneton.se



Artikelnummer M90
Storlek Valfri
Material Material utvändigt: 100% polyester - 235 g/m². Foder: 97% bomull, 3% elastan - 250 g/m²
Tryckinformation Sublimerad. Kan fås i egen PMS. Ingen begränsning på antal färger eller tryckstorlek. Fototryck och toningar möjligt.
Leveranstid ca 5 veckor
Information Frakt och moms tillkommer
Förpackning Kartong
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms.